2049/​643

Kgl. P.

To kantede lågflasker af porcelæn. En med celadonglasur. Sign. 1/2904. Kgl. P. H. 13,8. En dekoreret med grå krakeléglasur med gråsort og gylden glasur. Sign. 5000/3101. Kgl. P. H. 13,3. (2)

Moderne kunst og design, 1. december 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK