2439/​868

Vilhelm Lauritzen (f. Slagelse 1894, d. Gentofte 1984)

Tre væglampetter af senere hvidlakeret metal med justérbar skærm. Ene lampe med senere skrue. Udført hos Louis Poulsen. L. 45. (3)

Brugsslitage, herunder ridser og mærker og pletter. Mindre buler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

933676 (Autobud) 3.400 DKK
910841 3.200 DKK
933676 3.000 DKK