2045/258
Dansk maler, 19. årh.s slutning
Udsigt over markerne ved Melby. Usigneret. Dateret Melby d.25 juli. Vandfarve og pen på papir monteret på papir. Bladstørrelse 14×35.
En smule ujævne kanter. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag
29 bud