H. A. Brendekilde (f. Brændekilde 1857, d. Jyllinge 1942)
Vinterlandskab med en mand, der trækker en kælk hen ad en tilsneet vej. Sign. H. A. B. Olie på lærred monteret på træ. 20,5×28,5.
Retoucheringer. Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
23 bud