2423/​2041

Cartier

Vendôme af 18 kt. guld, Ref. 881001. Quartz værk. Lænke af 14 kt. guld, omkreds ca. 18,5 cm. Ø 30 mm. 1980'erne

Cartier æske, garantibevis og manual medfølger.

OBS. Beskrivelsen af lænken er opdateret onsdag d. 5. juni kl. 14.21.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Uret vejer ca. 61 g.

Armbåndsure, 5. juni 2024

Vur­dering

18.000–20.000 DKK

Hammerslag

15.500 DKK

15.500 DKK
15.000 DKK