1950/1
Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)
Strandparti med fiskere. Sign. M. A. Olie på lærred. 46×63,5.
Mindre retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag
33 bud