2447/111
Et par gustavianske stager af forgyldt træ og metaltråd, hver til tre lys. På firsidede baser af marmor. 18. årh.s slutning. H. 27 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Reparationer.
Vurdering