Kaiko Moti (f. 1921, d. 1989)
“Les Chevaux”, 1972. Sign. Original mappe med 19 raderinger, delvist i farver. Eksemplar XLIII/150. 54×36.
Brugsslitage. Første side med fugtpletter. Selve raderingerne er uden bemærkninger.