Carl Bøgh (f. København 1827, d. sst. 1893)
Kaniner ved en kurv med grønt. Sign. Carl Bøgh. Olie på lærred monteret på malepap. 28×39,5.
Enkelte retoucheringer. Nålehuller og minimale afskalninger i hjørner og kanter. Krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
30 bud