2445/​709

Aage Petersen (f. Fakse 1902, d. 1982, Designer for Le Klint)

Et par bordlamper af messing. Skærm af plisseret akryl. Udført hos Le Klint. H. 56. (2)

Stand

Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Eftersyn
I Lyngby
Auktion
Kategori
Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Dette emne er udgået

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
804536 1.500 DKK