2435/627
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
“Folkestolen”. Sæt på syv spisebordsstole af eg. Sæde med flettet papirgarn. Model J 39. Formgivet 1947. Udført for FDB. (7)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Flet med pletter.
Vurdering
15 bud
1153061 | ||
1114314 (Autobud) | ||
1138290 | ||
1114314 (Autobud) | ||
1138290 | ||
1114314 | ||
899151 (Autobud) | ||
1114314 | ||
899151 (Autobud) | ||
1080833 | ||
899151 (Autobud) | ||
1066451 | ||
899151 (Autobud) | ||
1066451 | ||
899151 |