2435/​627

Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)

“Folkestolen”. Sæt på syv spisebordsstole af eg. Sæde med flettet papirgarn. Model J 39. Formgivet 1947. Udført for FDB. (7)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Flet med pletter.

I Lyngby
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

899151 (Autobud) 4.800 DKK
1066451 4.600 DKK
899151 (Autobud) 4.400 DKK
1066451 4.200 DKK
899151 4.000 DKK