2023/1264
Skønvirkebroche af sølv prydet med cabochonslebet chrysopras. Marius Hammer, Bergen, 20. årh.s begyndelse. Samt bæltespænde af sølv. Københavns bymærke, 1937. L. 6,5 og 9 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Chrysoprasbroche med reparation? ved vedhæng. Bæltespænde med reparation på ved den ene kant.
Smykker, 3. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud