1540/​1666

Et par Meissen vinkølere af porcelæn, dekorerede i farver og guld med brogede blomster, grenhanke modellerede med pousserede blomster. 19. årh. H. 12. (2)

Afslag på pousserede blomster. Slitage på guld.

Varia, 1. oktober 2015

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

950 DKK

(Autobud) 950 DKK
900 DKK
(Autobud) 850 DKK
800 DKK
750 DKK