1540/1666
Et par Meissen vinkølere af porcelæn, dekorerede i farver og guld med brogede blomster, grenhanke modellerede med pousserede blomster. 19. årh. H. 12. (2)
Afslag på pousserede blomster. Slitage på guld.
Varia, 1. oktober 2015
Vurdering
Hammerslag