1947/257
Lågvase af grønlig glas dekoreret med hvid dekoration forestillende pige i have. 19. årh.s slutning. H. 48 cm.
Lille skår på øverste fane.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag