2015/746
Svensk møbeldesign. Rumdeler af birk i fem sektioner, samlinger af mørkbejdset træ. Udført Sverige, ca. 1940’erne. H. 166. L. 201.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 7. april 2020
Vurdering
Hammerslag