1917/​1597

Rund bakke samt oval skål af sølv, begge med ligeknækket, profileret fanekant. M.H. Wilkens & Söhne, Tyskland 20. årh. Vægt 1095 gr. Diam. 33 cm. L. 31 cm. (2)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Enkelte små indtryk.

Varia, 25. april 2019

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
2.000 DKK