2003/308
Et par turkmenske hængesmykker af delvis forsølvet og forgyldt metal prydet med poleret karneol og cabochonslebet turkis. 20. årh. L. 23. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre fejl på kæder.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. januar 2020
Vurdering
Hammerslag