2003/​308

Et par turkmenske hængesmykker af delvis forsølvet og forgyldt metal prydet med poleret karneol og cabochonslebet turkis. 20. årh. L. 23. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre fejl på kæder.

Ældre malerier, møbler og varia, 13. januar 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK