2131/​561

Ib Andersen (f. Frederiksberg 1907, d. Hillerød 1969)

“Politiken”. Sign. i trykket Ib Andersen 65. Todelt litografisk plakat. Trykt hos Henrik Sandbergs Stentrykkeri, København. Samlet bladstørrelse 174×62. Uindrammet.

Mindre håndteringsmærker, samt rester fra afrevet tape.

Moderne kunst og design, 3. august 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK