2015/103
Emilius Hoppensach (f. København 1834, d. sst. 1913)
Parti fra Emiliekilde ved Klampenborg. Usigneret. Betegnet Hoppensach på bagsiden. Olie på malepap. 17×26.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020
Vurdering
Hammerslag