Ubekendt maler, 19./20. årh.
Motiv fra Venedig med udsigt til kirken San Giorgio Maggiore. Usigneret. Olie på lærred. 22×26,5.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 2410, 2024 nr. 157.
Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
802534 |