2041/709
Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)
Uden titel. Fra “Céramiques de Miró et Artigas”, 1974. Tryksign. Miro. Litografi i farver. Bladstørrelse 28×56
Litteratur: Cramer 927 og Cramer 183
God stand. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 6. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud