2138/477
Italiensk barok chatol af nøddetræ af nøddetræ, front med skrå skriveklap bag hvilken små svungne skuffer, underdel med svungne skuffer. Lombardiet, 18. årh.s begyndelse. H. 100. B. 114. D. 55.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Finérskader. Skriveklappens ene hængsel er itu. Ny bagbeklædning.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud