2119/363
Stor thailandsk kiste af rigt udskåret og forgyldt træ. 19. årh. H. 72. B. 125. D. 65.
Proveniens: Erik Brandt
Top med tydelige brugs- og alderstegn. Patina. Én lås ej fastmonteret (medfølger). Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
39 bud