2449/744
Dansk design
Lysekrone med stel af messing, otte arme monteret med skærme af champagnefarvet glas. Udført og mærket hos Fog & Mørup. 1940'erne. H. 65. Diam. 60.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Eftersyn
I
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering