1432/1522
To russiske/baltiske ikoner. Begge tempera på træ. 20. årh. 31,5×24. 26,5×21,5.(2)
31,5×24. Mindre krakeleringer samt afskalninger. Ridser og mærker. 26,5×21,5: Basma med rustpletter.
Varia, 7. august 2014
Vurdering
Hammerslag
20 bud