2122/895
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
Cirkulært sofabord af med top af teak, opsat på profileret stamme med trepasfod af aluminium. Udført og mærket hos Fritz Hansen. H. 47. Diam. 110.
Almindelig brugspatina, herunder mindre ridser og mærker. Top restaureret og i pæn stand.
Moderne kunst og design, 1. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud