2144/778
Ubekendt møbeldesign
Et par “club” stole med ben af bejdset træ, betrukket med patineret brunt skind og lyst møbelstof. 1930–40'erne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Nogle manglende knapper og defekte keder/syninger.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud