12147/​182

Ubekendt design

Et par armstole af bejdset træ med vertikale tremmer i sider og ryg, sædet betrukket med møbelstof. 20 årh.s første halvdel. (2)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Kunst, antikviteter & design, 25. november 2021

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag