1915/7004
Hvid salampasumaske af udskåret træ belagt med kaolin monteret med bast “skæg”. Demokratiske Republik Congo. 20. århundredes første halvdel. H. ca 30 cm.
Tribal art, 11. april 2019
Vurdering
Hammerslag