1915/​7004

Hvid salampasumaske af udskåret træ belagt med kaolin monteret med bast “skæg”. Demokratiske Republik Congo. 20. århundredes første halvdel. H. ca 30 cm.

Tribal art, 11. april 2019

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag