2115/248
Barok skrin fineret med nøddetræ og rodtræ, rektangulært, beslag af forgyldt messingblik. Indrettet med tre rum. 18. årh. H. 20 cm L. 43 cm B. 30 cm. Nøgle medfølger.
Finerafslag; hængsler på ene låg indvendig løse.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag
25 bud