2432/136
Einar Hein (f. København 1875, d. Frederiksberg 1931)
Portræt af en pige med fletninger set i profil. Sign. E. Hein, 18–8–08. Olie på lærred. 23×18.
Behov for let overfladerensning.
Vurdering