2432/​135

Dobbeltsigneret s/h pressefotografi af den amerikanske skuespiller Jack Nicholson (f. 1937) og den tjekkisk-amerikanske instruktør Milos Forman (1932–2018), fotograferet i København i marts 1976, afbildet i selskab med de danske skuespillere Morten Grunwald (1934–2018) og Ove Sprogøe (1919–2004). Bagsiden betegnet '3–264'. 24×18. Uindrammet.

Proveniens: Dansk ansat hos filmselskabet United Artists. Modtaget af denne i i København i marts 1976 i forbindelse med lanceringen af filmen 'Gøgereden'. Indtil i dag i modtagerens familie.

Nærværende fotografi bærer den amerikanske skuespiller Jack Nicholson og den tjekkisk-amerikanske instruktør Milos Formans autentiske signaturer. Bruun Rasmussen indestår for ægtheden. Almindelige håndteringstegn. Ellers intet at bemærke.

I Lyngby
Vur­dering

2.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

1109048 1.050 DKK
99716 1.000 DKK

Levering i USA fra 400 DKK forudsat den endelige pris ikke overstiger 50.000 DKK