1633/​560

Manuel Marín (f. Cieza, Murcia 1942, d. 2007)

Uden titel. Stemplet M. Marín. Stående mobile i bemalet jern. H. 49. B. 95. D. 45. Unika.

Proveniens: Monika Rabassa, kunstnerens enke.

Bemaling med afskalninger i mobilens led. Få mindre ridser.

Moderne kunst og design, 16. august 2016

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag

12.000 DKK

(Autobud) 12.000 DKK
11.500 DKK
11.000 DKK