1633/560
Manuel Marín (f. Cieza, Murcia 1942, d. 2007)
Uden titel. Stemplet M. Marín. Stående mobile i bemalet jern. H. 49. B. 95. D. 45. Unika.
Proveniens: Monika Rabassa, kunstnerens enke.
Bemaling med afskalninger i mobilens led. Få mindre ridser.
Moderne kunst og design, 16. august 2016
Vurdering
Hammerslag