2149/892
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“GE 192”. Sofabord af eg med ilagte blå og brune kakler i nuancer. Udført og stemplet hos Getama, Gedsted. H. 62. B. 73. L. 136.
Litteratur: Getama katalog over Wegner Insitutionsmøbler ca. 1972.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 7. december 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
4 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||