2109/21
Jean-Baptiste Carpeaux (f. Valenciennes 1827, d. Courbevoie 1875)
“PUYS” skulptur af bronze. Sign. B. Carpeaux. Stemplet Carpeaux. H. 73 cm.
Det ene bånd fra kysen mangler. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag