2048/​1136

Hans Hansen

Halskæde af sterlingsølv med bevægelige vedhæng af delvis forgyldt og oxideret sterlingsølv. Dessin 361. L. ca. 41 cm.

Fremstår med alm. alders- og brugsslitage.

Smykker og Fashion, 25. november 2020

Vur­dering

3.000–4.000 kr.

Hammerslag

3.600 kr.

13 bud

3.600 kr.
(Autobud) 3.400 kr.
3.200 kr.
(Autobud) 3.000 kr.
2.900 kr.
(Autobud) 2.800 kr.
2.700 kr.
(Autobud) 2.600 kr.
2.500 kr.
(Autobud) 2.100 kr.
2.000 kr.
1.550 kr.
1.500 kr.