2138/64
Fritz Syberg (f. Faaborg 1862, d. Kerteminde 1939)
Fynsk landskab med udsigt til et hus. Sign. monogram. Akvarel og pen på papir. Lysmål 46×62.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Fugtpletter.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag