2044/76
Ubekendt maler, 18. årh.
Jesus Kristus og engel. Usigneret. Olie på lærred. 83,5×61,5.
Behov for let overfladerensning. Talrige krakeleringer samt mindre afskalninger. Lærredet er dubleret. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag