2044/​76

Ubekendt maler, 18. årh.

Jesus Kristus og engel. Usigneret. Olie på lærred. 83,5×61,5.

Behov for let overfladerensning. Talrige krakeleringer samt mindre afskalninger. Lærredet er dubleret. Retoucheringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.400 DKK

3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK