1935/1696
Fransk kaminur af forgtdt bronze, urhus med prydet med turtelduer, instrumenter og bladværk, skive af porcelæn dekoreret i farver og guld. Louis XVI form, 19. årh.s slutning. H. 28. B. 21. D. 12.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Varia, 29. august 2019
Vurdering
Hammerslag