1935/​1696

Fransk kaminur af forgtdt bronze, urhus med prydet med turtelduer, instrumenter og bladværk, skive af porcelæn dekoreret i farver og guld. Louis XVI form, 19. årh.s slutning. H. 28. B. 21. D. 12.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.

Varia, 29. august 2019

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.300 DKK

2.300 DKK
2.200 DKK
(Autobud) 2.100 DKK
2.000 DKK
1.700 DKK
(Autobud) 1.650 DKK
1.600 DKK
1.500 DKK