2023/​10

Paul Lecomte (f. Paris 1842, d. sst. 1920)

Landskab ved en flod med personer i marken. Sign. Paul Lecomte. Olie på lærred. 24,5×35.

Købt 30–1-1971 af nuværende ejer hos Maurice Ourman, Marche Vernaison, Saint-Ouen, Paris.

Mindre krakeleringer samt afskalninger. Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag