2023/10
Paul Lecomte (f. Paris 1842, d. sst. 1920)
Landskab ved en flod med personer i marken. Sign. Paul Lecomte. Olie på lærred. 24,5×35.
Købt 30–1-1971 af nuværende ejer hos Maurice Ourman, Marche Vernaison, Saint-Ouen, Paris.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag