Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927)
“La Fée Nicotine”, 1976. Sign. Alechinsky; titel på blændrammen. Akryl på papir monteret på lærred. 66×52.
Proveniens: Galerie Birch, København.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 5. marts 2019