2031/41
Et par lysestager af bronze og alabast, kannelerede stammer, prydet med laurbærkranse, lysholdere i form af vaser. 19. årh. H. 12. (2)
Mindre kanthak. Let irret. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud