869/​693

Heuer

Herrearmbåndsur af stål. Model Carrera, ref. 1153. Automatisk kronografværk med dato, kaliber 11 (Heuer signeret). Blå skive med tritium visere og timemarkører. Heuer lænke af stål med foldespænde stemplet “2 69”. Omkreds ca. 21 cm. Urets diameter ca. 38 mm. Ca. 1969.

Bagkasse signeret Heuer-Leonidas SA.

Serienummeret er ikke synligt grundet slitage fra lænken. Condition report on request. The watch worked on inspection. Service history of the movement is unknown

Armbåndsure, 1. december 2016

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag

20.000 DKK