1709/1603
Thangka med Buddha Shakyamuni og scener fra hans liv. Gouache på stof. 20. årh. Lysmål 72×52.
Enkelte krakeleringer. Undersøgt i rammen.
Varia, 2. marts 2017
Vurdering
Hammerslag