1709/​1603

Thangka med Buddha Shakyamuni og scener fra hans liv. Gouache på stof. 20. årh. Lysmål 72×52.

Enkelte krakeleringer. Undersøgt i rammen.

Varia, 2. marts 2017

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag