2043/887
Lise Isbrand (f. Kjellerup 1942)
Hans Isbrand (f. København , d. 1941)
“O-X”. “Prototype”. Rundt sofabord med stel af rustfrit stål og blågrøn farvelakeret fiberplade. Udført hos Gate95. Samt udstillingskatalog fra SE 2018. H. 40. Diam 90/97. (2)
Præsenteret på Snedkernes Efterårsudstilling 2018.
Litteratur: Katalog fra udstillingen side 38. Katalog medfølger.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt