2043/​887

Lise Isbrand (f. Kjellerup 1942)

Hans Isbrand (f. København , d. 1941)

“O-X”. “Prototype”. Rundt sofabord med stel af rustfrit stål og blågrøn farvelakeret fiberplade. Udført hos Gate95. Samt udstillingskatalog fra SE 2018. H. 40. Diam 90/97. (2)

Præsenteret på Snedkernes Efterårsudstilling 2018.

Litteratur: Katalog fra udstillingen side 38. Katalog medfølger.

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020

Kategori
Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt