Rektangulært sofabord af riopalisander med kant af aluminium. 1960'erne. H. 50. L. 159. B. 61,5.
CITES-certifikat til gensalg og transport indenfor EU medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Let falmet.
Moderne kunst og design, 16. august 2022