1738/669
Jeffrey Silverthorne (f. Honolulu 1946, d. Cranston, Rhode Island 2022)
To kompositioner fra serien “Morgue Work”, 1972–1974. Begge sign. J. Silverstone og nummereret. Oplag af 25. Sølv-gelatine-tryk. Bladstørrelse hver 40×51.
Proveniens: Billedkunstner Nils Erik Gjerdevik (1962–2016).
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 19. september 2017
Vurdering
Hammerslag
16 bud