2041/60
Par franske bordlamper af matteret glas, dekoreret med gylden transferprint og hvide emaljeprikker, på sokler af bronzeret metal. 20. årh.s første halvdel. H. ekskl. fatning og skærmholder 45. (2)
Aflejringer/misfarvning indvendig. Rust på montering. Skruer mangler på skærmholdere. Den ene bøjet. Metalsokler anløbne. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag