2016/202
Fad af lethamret sølv, fane prydet med stiliserede pinjekogler. P. Hertz, København 1946. Diam. 33 cm. Desuden ni snå coaster i samme design. Diam. 6,5 cm. Vægt i alt 1068 g. (10)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud